Leśny Kot Słupsk Leśny Kot Słupsk Leśny Kot Słupsk
TEL. +48 669 911 105 +48 669 911 252
facebbok
lisc

Podsumowanie Biathlonu Nordic Walking wróc

W sobotę, 06 kwietnia br. przy pięknej, słonecznej pogodzie odbył się Pierwszy Słupski Biathlon Nordic Walking. W imprezie wzięło udział 24 zawodników, którzy startowali w systemie interwałowym co 1 minutę.

Wyznaczona trasa nie należała do łatwych. Nawierzchnia, po której poruszali się zawodnicy była pofałdowana, a marszrutę utrudniała leżąca tu i ówdzie śnieżno – lodowa pokrywa, powodująca zmniejszanie tempa marszu.

Na zawodach obowiązywała technika Nordic Walking, którą oceniali znajdujący się na trasie sędziowie. Zamiast strzelnicy przygotowano rzutnię, na której zawodnicy rzucali tenisowymi piłeczkami do napełnionych częściowo kartoników po mleku. Za każdy nietrafiony rzut zawodnik karany był rundą dodatkową. Ten element rywalizacji dodał smaczku imprezie wprowadzając pewną dozę niepewności co do wyłonienia zwycięzcy. Nie wystarczyło bowiem poprawnie chodzić. Aby faktycznie liczyć się w tej rywalizacji trzeba było jeszcze dobrze rzucać.

Na zwycięzcę w klasyfikacji generalnej, którym okazał się Adrian Tofil z Gdyni czekała nagroda pieniężna w wysokości 500 zł, natomiast zwycięzcy w kategoriach kobiet i mężczyzn otrzymali puchary i medale. Wyłoniono również najlepszego technika zawodów, którym została Beata Niewińska z Gdańska. 

Na koniec zawodów na uczestników czekało ognisko, gorący żurek oraz kiełbaski. 

Piękna pogoda i wspaniała atmosfera dopełniły całości obrazu tej nietypowej jak na Nordic Walking imprezy. Niewykluczone, że nie był to ostatni Słupski Biathlon Nordic Walking.

Zdjęcia z zawodów można obejrzeć TUTAJ, a wyniki znajdują się TUTAJ.

wróć...
Partnerzy Miasto Słupsk Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej Szprycha w Słupsku STOPA Słupsk - Słupskie Towarzystwo Osób Pozytywnie Aktywnych APR Słupsk LOT Ustka